به عنوان یک فعال  شرکت خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه  لوله باز که تجربه چند ساله در این کسب و کار دارم، بارها مشاهده کرده ام که برخی از شهروندان به شغل ما نگاه منفی دارند.در واقع این خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه را مهم تلقی نمیکنن و متاسفانه انرا شغل کاذب میپندارند.  قبول دارم برخی از شغل ها در جامعه پرستیژ بالایی دارد. مثلا دکتر یا مهندس بودن. همانطور که جامعه به خدمات دکترها و مهندس ها احتیاج دارد، به خدمات تخلیه چاه و لوله بازکنی هم دارد.

شغل لوله بازکنی

شهری روا تصور کنید بدونه خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه، چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

هر شغلی یک ویترین دارد که معمولا این ویترین باعث جلب توجه افراد خواهد شد و عناوین و مشاغل دکتری و مهندسی جذاب و قابل احترام هستند و به نظر من به خاطر تصور مثب افراد هست که این مشاغل را قابل احترام میداند ولی اگر خدمات هر شغل و عنوانی را برای احترام و پدیرفتن در جامعه در نظر بگیریم باید بدانیم که افرادی که خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه ارایه میدهند نیز از جایگاه ویژه های بر خوردارند .

هر شغلی که خدماتی به شهروندان ارائه می کند به یک اندازه قابل احترام است. و عادلانه نیست یکی را محترم تر بدانیم. چه دکتر و مهندس و استاد دانشگاه و … باشد چه تکنسین لوله بازکنی و تخلیه چاه باشد. چون با حذف خدمات هر یک از این مشاغل، زندگی شهروندان مختل می شود. چه بسا که فوریت و اهمیت شغل خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه بیشتر از برخی مشاغل دیگر هست.

نکته مهم دیگری که باید اشاره کرد این است که باید دراین شغل نیز تخصص وتجربه لازم را نیز داشته باشید تا بتوانید به درستی کار کنید.استفاده از ابزار و تجهیزات تخصصی در این زمینه و تشخیص استفاده درست از این ابزار ها در خدمات لوله بازکنی بسیار با اهمیت میباشد . و افراد تحصیل کرده زیادی حتی از رشته های مکانیک و برق  در این زمینه مشغول به کار میباشند.

امیدوارم روزی برسد که مردم ما این تفاوت ظریف را درک کنند و به آن اهمیت بدهند. متاسفانه در این مورد، هم سیستم آموزشی و هم رسانه ها کم کاری می کنند. بچه ها در مدرسه فقط این را یاد می گیرند که دکتر و مهندس و یا معلم شدن خوب هست. به همین خاطر به ذهن کودکان چنین القا می شود که مشاغل دیگر خوب نیستند. بنظرم لازم است در دوره دبستان درسی به نام مشاغل وجود داشته باشد. البته اسم آن زیاد مهم نیست. مهم این است که بچه ها با اواع مشاغل و کارکرد و اهمیت آنها برای جامعه را درک کنند. که اگر چنین چود، دیگر در سن جوانی همه برای بدست آوردن چند شغل خواص با هزینه فرصت بالا عمرشان را نمی سوزانند. بلکه هر کسی با یادگیرری یک مهارت و شغلی هم به جامعه خدمات رسانی می کند و هم چرخ زندگی خودش می چرخد.

 

Get Started

بصورت شبانه روزی پاسخ گوی شما هستیم

ارسال نیرو از نزدیک ترین محل به شما

آدرس

در تمامی نقاط تهران با ارسال متخصص لوله بازکنی سیار در خدمت شما هستیم

ساعت کاری :

کلیه خدمات لوله بازکنی به صورت 24 ساعته میاشد

شماره تماس لوله بازکنی

Call Now Buttonتماس شبانه روزی